Boiska czekają na uczniów

  • 13.07.2020, 20:10
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
Boiska czekają na uczniów

Nowe boiska powstały przy ZS Nr 2 im. Warcisława Staszica w Szczecinku oraz ZS Nr 7 w Białym Borze.

Aby wychować przyszłych mistrzów lub zwyczajnie zapewnić młodzieży odpowiednie warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportu należy nieustannie inwestować w rozwój sportowej infrastruktury. Powiat Szczecinecki czyni to od lat, sukcesywnie poszerzając bazę sportową. Ze stadionu lekkoatletycznego chętnie korzystają sportowcy z naszego regionu, a trening na profesjonalnym obiekcie przekłada się na osiąganie spektakularnych wyników. Samorząd powiatowy nie zapomina również o uczniach szkół, dla których jest organem prowadzącym, bowiem ma w planach budowę hal gimnastycznych przy ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku oraz ZST w Szczecinku. W ubiegłym roku przy każdej ze szkół powstały Otwarte Strefy Aktywności, zmodernizowano i doposażano tradycyjne siłownie, a w tych dniach zakończyły się prace związane z przebudową boisk przy ZS Nr 2 im. Warcisława Staszica w Szczecinku oraz ZS Nr 7 w Białym Borze.

Oba projekty na zlecenie Powiatu Szczecineckiego realizowała Firma Handlowo- Usługowa AUTO-SPORT z siedzibą w Miechucinie. Wartość obu inwestycji to prawie 670 tys. zł. Powiat Szczecinecki otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Na płycie wielofunkcyjnych boisk sportowych o sztucznej, elastycznej nawierzchni w formie gumowej kostki wydzielono pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz badmintona. Ponadto w sportowa infrastruktura białoborskiej szkoły została poszerzona o bieżnie - prostą 2 torową i prostą 1 torową wraz ze skocznią w dal o nawierzchni poliuretanowej, zaś na terenie ZS Nr 2 pojawiły się dwie kamery monitoringu wizyjnego. Obie przestrzenie zostały wyposażone w oświetlenie LED oraz ogrodzenie panelowe.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe