Wiedza o ekologii

  • 23.06.2020, 17:44
  • Źródło: Starostwo Powiatowe

Uczennice I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zajęły III miejsce w Polsce w XXXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

O tym, że uczennice I LO Urszula Begiedza i Alicja Rybińska zostały finalistkami szczebla centralnego poinformował Komitet Główny Olimpiady. Dziewczyny uzyskały bardzo wysoką ocenę, aż 96 pkt. na 100. Trzecie miejsce wynika z klasyfikacji końcowej wszystkich szkół w Polsce, wyprzedziły je tylko Technikum Leśne w Białowieży i LO Słupsku.

Ala i Ula stanęły przed nie lada zadaniem. Otóż musiały przedłożyć ekologiczną pracę badawczą, której temat brzmiał: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu twego zamieszkania wymaga pilnych działań, oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”. Nagrodą za zdobycie tytułu finalisty jest m.in. indeks Uniwersytetu Medycznego oraz uzyskane 100% punktów na egzaminie maturalnym z biologii. Serdecznie gratulujemy.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe