Dwa przypadki COVID 19 w szczecineckimszpitalu

  • 21.05.2020, 23:14
  • Żródło: Starostwo Powiatowe
Dwa przypadki COVID 19 w szczecineckimszpitalu

W naszym szpitalu wystąpiły dwa przypadki zachorowania na COVID19. Pierwszy został zdiagnozowany u matki, która wraz z noworodkiem została już przetransportowana do szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Drugi przypadek to mężczyzna, pacjent oddziału intensywnej opieki medycznej. Pacjent z OIT po wdrożeniu procedur ustalonych ze szpitalem jednoimiennym w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej w tej chwili pozostaje w Szpitalu w Szczecinku, przesyłamy próbki badań do ponownej weryfikacji i po otrzymaniu wyniku podejmiemy decyzje co do dalszego postępowania z pacjentem.

- W związku z pozytywnym wynikiem badania w kierunku Sars-Cov2 u dwóch pacjentów Szpitala obecnie intensywnie wdrażamy zasady postępowania celem zapobieżenia wytworzeniu ogniska. Decyzje obejmują również zasady opieki nad pacjentami pozostającymi w oddziałach dotkniętych ryzykiem a także personelu medycznego. - Anna Złotowska Prezes Szpitala.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe