Płyny do dezynfekcji dla żłobków i przedszkoli

  • 14.05.2020, 19:33
  • Żródło: Starostwo Powiatowe
Płyny do dezynfekcji dla żłobków i przedszkoli

Od poniedziałku 18 maja swoje podwoje przed maluchami na powrót otworzy większość żłobków, przedszkoli i klubów dziecięcych. Placówki powiatu szczecineckiego otrzymają 1750 litrów płynu pochodzącego z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz pracowników placówek, Powiat Szczecinecki zajął się dystrybucją płynów do dezynfekcji z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej. 35 litrów roztworu do dezynfekcji skóry i powierzchni trafi do każdej publicznej i niepublicznej jednostki z terenu powiatu. Płyny pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych. Samorząd powiatowy ma do dyspozycji 1750 litrów (350 pojemników 5 litrowych). 

Płyny trafiły już m.in. do: Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego, Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek, Niepubliczny Punkt Przedszkolny Smerf, oraz żłobków niepublicznych: „Bajkowa kraina”, „Zosia samosia”, „Zaczarowany ogród", „4 Kids” i „Leśna Polana”.

W przyszłym tygodniu płyny trafią do kolejnych placówek. Łącznie w naszym województwie zostanie rozdysponowanych 8.208 pojemników.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe