Rocznica zakończenia II wojny światowej

  • 08.05.2020, 15:16
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
Rocznica zakończenia II wojny światowej

Rocznica zakończenia II wojny światowej - Starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak  oddali hołd poległym żołnierzom - bohaterom II wojny światowej, uczcili ich pamięć składając kwiaty pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy Polskich i Radzieckich, pod Kwaterą Lotników Wojsk Alianckich oraz Kwaterą Żołnierzy Armii Krajowej.

8 maja 1945 roku zakończył się najstraszliwszy konflikt zbrojny w historii ludzkości. Dzień wcześniej, 7 maja o godzinie 2.41 nad ranem, w kwaterze głównej Alianckich Sił Ekspedycyjnych w Reims we Francji podpisany został akt bezwarunkowej kapitulacji wszystkich sił zbrojnych III Rzeszy. Naczelne Dowództwo Wehrmachtu i rząd III Rzeszy wyraziły zgodę, aby ustalenia zawarte w dokumencie weszły w życie 8 maja 1945 roku o godzinie 23:01. Dlatego właśnie to datę 8 maja uznaje się za dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe