Dodatkowe 250 tys. zł dla szpitala

  • 13.03.2020, 19:45
  • Źródło: Piotr Rozmus
Dodatkowe 250 tys. zł dla szpitala

Wójtowie i burmistrzowie przekażą lecznicy fundusze z rezerw przewidzianych na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej.

Prawie 250 tys. zł trafi łącznie do szczecineckiego szpitala na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej do kontaktu z pacjentem z podejrzeniem zarażenia koronawirusem i innego niezbędnego sprzętu. Taką decyzję podjęli wspólnie wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego podczas posiedzenia, które odbyło się dziś (13.03) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Samorządy mają możliwość skorzystania z środków finansowych rezerw przewidzianych na zadania z zakresu zarzadzania kryzysowego. Sposób i cel ich wydatkowania został uzgodniony z Regionalną Izbą Obrachunkową. Warto przypomnieć, że Powiat Szczecinecki w tych dniach przekazał już lecznicy ponad 50 tys. zł na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej a także kardiodefibrylatora oraz defibrylatora. Samorząd powiatowy aplikował o te środki do wojewody zachodniopomorskiego. Zostały one przekazane w formie dotacji celowej.

Z pomocą szpitalowi spieszy również Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szczecinku. Powiatowy Lekarz Weterynarii Zdzisław Kalupa zadeklarował przekazanie lecznicy 300 kombinezonów i 400 masek.

Źródło: Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe