Specjalna dyspensa bp Edwarda Dajczaka

  • 13.03.2020, 08:58
  • Żródło: Rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie
Specjalna dyspensa bp Edwarda Dajczaka

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, bp Edward Dajczak wydał specjalną dyspensę zwalniającą z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która obowiązuje do 29 marca włącznie. Oznacza to, że brak uczestnictwa nie jest grzechem.

Dyspensę otrzymują: osoby w podeszłym wieku, mające objawy infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz wszyscy, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Ponadto w diecezji zostały przeniesione na późniejszy czas wielkopostne rekolekcje parafialne, a także wszelkie inicjatywy młodzieżowe, jak Wielkopostne Czuwania Młodych oraz bierzmowania. Do odwołania zawieszone zostały także wizytacje biskupie w parafiach.

Pozdrawiam serdecznie

Ks. Wojciech Parfianowicz

Rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie

Źródło: Rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe