Szkolne hale sportowe

  • 10.02.2020, 21:40
  • Źródło: Piotr Rozmus
Szkolne hale sportowe

Trwa remont hali przy ZS nr 2, nowe oblicze zyska nie tylko sala sportowa ale również zaplecze socjalno-sanitarne. W zakres prac wchodzi termomodernizacja samego budynku z modernizacją ogrzewania, a także remont i przebudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem i dostawą wyposażenia. W ramach tej pierwszej zostaną ocieplone ściany zewnętrzne i fundamentowe budynku, dach, wymienione okna i drzwi, posadzki na gruncie, oraz zamontowane elektryczne siłowniki w oknach budynku. W środku nowe oblicze zyska nie tylko sala, ale również zaplecze socjalno-sanitarne. W hali zostanie zainstalowana nowoczesna nawierzchnia z wykładziny sportowej, pojawi się również nowa instalacja elektryczna wraz z oświetleniem LED, instalacja alarmową, a także ławki i szereg nowych urządzeń sportowych jak: kosze z tablicami, bramki, gniazda i słupki do piłki siatkowej, piłkochwyty, drabinki, kozły, skrzynie, materace, statyw sędziowski i wiele innych. Uczniowie będą mogli również korzystać z nowej, profesjonalnie wyposażonej siłowni, w której oczywiście pojawią się m.in.: atlas, ławeczki, sztangi, hantle, stepery i rowerki treningowe magnetyczne. W zakres wyposażenia wchodzi też nowy stół do pong-ponga.

Wykonania zadania podjęła się firma KOP-GLAZUR Zbigniew Kopernacki z Turowa. Koszt całej inwestycji to ponad 1 850 mln zł. Ponad 848 tys. zł to wartość samej termomodernizacji budynku. Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie z WFOŚiGW, pożyczkę i dotację, obie opiewające na ponad 424 tys. zł. Remont i przebudowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz dostawą wyposażenia pochłonie ponad 1 mln zł. W tym przypadku samorząd powiatowy otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Finał prac zaplanowano na maj 2020.

Warto również przypomnieć, ze podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyrażono zgodę na zakup projektu technicznego hali sportowej, która powstanie przy ZS Nr. 1 im. Komisji edukacji Narodowej w Szczecinku. Jej wymiary to 36 m x 46 m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94 m2, powierzchnia użytkowa 1925,40 m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12 m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona oraz judo. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2021-2022. Powiat Szczecinecki będzie aplikował o finansowe wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W planie jest również wybudowanie podobnej hali przy ZST w Szczecinku.

 

Źródło: Piotr Rozmus

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe