Nowa hala sportowa w ZS Nr 1

  • 27.01.2020, 22:52
  • Żródło: Piotr Rozmus
Nowa hala sportowa w ZS Nr 1

Nowa hala sportowa w ZS Nr 1 - Zarząd Powiatu Szczecineckiego zlecił zakup projektu przyszłej inwestycji.

Powiat Szczecinecki sukcesywnie inwestuje w rozwój sportowej infrastruktury. Wystarczy wspomnieć chociażby budowę stadionu lekkoatletycznego przy ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, tzw. OSA – Otwarte Strefy Aktywności, czy klasyczne siłownie, które powstały w szkołach dla których samorząd powiatowy jest organem prowadzącym. Rozszerzenie zaplecza to na pewno konieczność związana z niedawną reformą oświaty, bowiem szkolne mury musiały pomieścić uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, ale to również większa szansa na wyłowienie przyszłych mistrzów sportu.

Obecnie trwa remont sali sportowej przy ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV, a w planie jest budowa dwóch hal – przy ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej i ZST. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyrażono zgodę na zakup projektu technicznego sali, która powstanie przy pierwszej ze szkół. Wymiary hali to 36 m x 46 m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94 m2, powierzchnia użytkowa 1925,40 m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12 m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona oraz judo. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2021-2022. Powiat Szczecinecki będzie aplikował o finansowe wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe