Nowe nasadzenia

  • 16.11.2019, 14:34
  • Źródło: Piotr Rozmus
Nowe nasadzenia

Nowe drzewa pojawiły się przy ulicy Kościuszki, Starostwie Powiatowym oraz w otoczeniu stadionu lekkoatletycznego. Jakiś czas temu z ulicy Kościuszki i terenu wokół Starostwa Powiatowego w Szczecinku zniknęły stare i schorowane drzewa. Ich stan zagrażał bezpieczeństwu uczestników ruchu kołowego i pieszego, co potwierdził Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Od 13 listopada trwa sadzenie nowych drzew. Zadania podjęła się wyłoniona w procedurze przetargowej firma EG LAS SERWIS z Trzebiechowa, która wykona je za nieco ponad 75 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana w 85% (ponad 63 tys. zł) w ramach zadania pn.: „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty – stworzenie przestrzeni zurbanizowanych terenów zielonych oraz kurtyn zieleni przy ulicach powiatowych i obiektach sportowych na terenie miasta Szczecinek”.

Przy ulicy Kościuszki zostanie posadzonych 97 klonów, zaś przy Starostwie Powiatowym pojawią się klony, platany klonolistne i robinie akacjowe, a także byliny wieloletnie i krzewy. Otoczenie stadionu lekkoatletycznego uatrakcyjnią berberysy (400 sztuk), jodły i świerki.

Źródło: Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe