Uczniowie SP nr 6 u Starosty

  • 14.11.2019, 13:47
  • Źródło: Piotr Rozmus
Uczniowie SP nr 6 u Starosty

Od czasu do czasu Starostwo Powiatowe w Szczecinku odwiedzają uczniowie szkół z terenu powiatu szczecineckiego. 13 listopada wizytę w urzędzie złożyli uczniowie klasy 6 d ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku, którym towarzyszyła wychowawczyni Emilia Komycz. Gości w sali konferencyjnej im. Józefa Macichowskiego przyjął starosta Krzysztof Lis.

Na początku starosta rozdał wszystkim swoje wizytówki, a potem w prawie godzinnym wykładzie opowiadał o swojej pracy, funkcjonowaniu urzędu, poszczególnych wydziałów oraz o trójstopniowej strukturze jednostek samorządu terytorialnego. Dzieci słuchały z uwagą, aby potem zasypać starostę Krzysztofa Lisa lawiną pytań. Te głównie dotyczyły pracy samorządowca, ale nie zabrakło też tych osobistych …. Uczniów interesowało m.in. co zrobić, aby zostać starostą, ile zarabia starosta, ilu pracowników mu podlega, ile z nich pracuje w samym starostwie, ile lat ma starosta i ile ma dzieci, jakie ma wykształcenie, co lubi robić po pracy i jakie ma hobby, jakich ciekawych i ważnych ludzi spotykał… Pytań było tak wiele, że niestety ze względu na mnogość obowiązków starosta Krzysztof Lis nie mógł odpowiedzieć na wszystkie. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy upominek. W ramach podziękowania uczniowie wręczyli prezent również panu staroście – zegar z herbem Powiatu Szczecineckiego oraz wygrawerowanymi słowami pochodzącymi z wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej”. „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono…”

Zaraz potem uczniowie mogli odwiedzić poszczególne wydziały urzędu i od ich dyrektorów dowiedzieć się na czym polega praca nadzorowanych przez nich komórek. Wstąpili również do sekretariatu, gabinetu starosty oraz gabinetu skarbnik Ewy Mikłasz, która na szczęście była zaopatrzona w cały kosz cukierków…

Źródło: Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe