Kronospan nagrodzony za działania ekologiczne

  • 31.10.2019, 17:45
  • Źródło: kronospan.pl
Kronospan nagrodzony za działania ekologiczne

Międzynarodowa Kapituła Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018 doceniła akcję sadzenia drzew - Kronodrzewko, przyznając firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko - Hit. Konkurs już po raz siódmy przeprowadziła Organizacja Odzysku Opakowań Eko Cykl. Kapituła, decydująca o przyznaniu nagród to międzynarodowe gremium, w którym zasiadają m.in. przedstawiciele: Uniwersytetu w Kioto, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Łódzkiej, dziennikarze, eksperci z dziedziny ekologii oraz przedstawiciele izb gospodarczych i stowarzyszeń. W ciągu nieomal dwóch dekad wyjątkowej akcji Kronodrzewko Kronospan wraz z leśnikami, władzami samorządowymi, klientami, mieszkańcami i pracownikami z rodzinami posadził już ponad 500 tysięcy nowych drzew różnych gatunków. Są one dobierane przez leśników tak, aby ich odmiany jak najlepiej nadawały się do konkretnych warunków. Co roku akcja odbywa się we wszystkich lokalizacjach Kronospan. To wkład firmy w ochronę naturalnego środowiska.

- Kronodrzewko to nie tylko działanie na rzecz środowiska. Akcja integruje także naszych pracowników i ich rodziny oraz mieszkańców. Przy tym ważny jest zarówno aspekt edukacyjny, jak i zabawowy, szczególnie dla najmłodszych. Dzięki temu towarzyszą nam w lesie całe rodziny. Łączymy przyjemne z pożytecznym, sadząc drzewa, a potem grając z dziećmi w proekologiczne gry i zabawy edukacyjne na pikniku leśnym. – Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Polska

Źródło: kronospan.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe