I Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w Szczecinku

  • 16.06.2019, 08:58 (aktualizacja 16.06.2019, 09:12)
  • Źródło: SOSW
I Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w Szczecinku

14 czerwca roku na szczecineckim stadionie lekkoatletycznym odbył się I Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku, a współorganizatorami: UKS Victoria Szczecinek, STS Pomerania Szczecinek, Powiat Szczecinek, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Szczecinek.

Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu była integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół naszego regionu i wspólna rywalizacja sportowa. Królowa sportu – lekkoatletyka – zgromadziła na pięknym szczecineckim stadionie lekkoatletycznym kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników: SOSW Szczecinek, nasi Przyjaciele z SP 1 Szczecinek, sportowcy z SP 4 Szczecinek, ZPET Bobrowo, SP Barwice, a także zawodnicy STS Pomerania i UKS Victoria. Zawody rozpoczęły się biegiem na 100 m najmłodszych zawodniczek, w którym rolę sędziego startera wziął na siebie Starosta K. Lis. Pozostałe konkurencje dla dziewcząt i chłopców: biegi na dystansie 100m i 300m, sztafety 4x100m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal. Organizatorzy bardzo dziękują młodym sportowcom, ich trenerom i opiekunom za wysiłek i rywalizację sportową w duchu fair play. Dziękujemy sędziom i wszystkim, którzy pomogli nam sprawnie przeprowadzić zawody. Dziękujemy STS Pomerania za fachowe wsparcie w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy WSPANIAŁYM WOLONTARIUSZOM z ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku, którzy przez ostatnie kilka lat są dla nas wsparciem i przyjaciółmi. Dziękujemy wreszcie Powiatowi Szczecinek, Miastu Szczecinek i OSIR- owi Szczecinek, bez których I Zachodniopomorski Mityng Lekkoatletyczny nigdy by się nie odbył. Mamy szczerą nadzieję, iż również w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z lekkoatletycznych osiągnięć oraz wspólnych startów sportowców z różnych szkół.

 

Tekst i foto: Organizator

Źródło: SOSW

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe