Bardzo dobrze

  • 15.06.2019, 18:11
  • Źródło: STS Pomerania
Bardzo dobrze

Doskonała pogoda i bardzo szybka nawierzchnia stadionu lekkoatletycznego pozwoliła na osiągnięcie kilku bardzo dobrych rezultatów na „Festiwalu sprintersko – płotkarskim" w Szczecinku. Na obiekcie Zespołu Szkół nr 6 im Stanisława Staszica odbyły się zawody klasy mistrzowskiej międzynarodowej. Przy wsparciu samorządów miasta i powiatu, można było zorganizować zawody najwyższej rangi. Do Szczecinka przybyła lekkoatletyczna reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Nasi goście byli zachwyceni obiektem lekkoatletycznym i wyrazili chęć przyjazdu do Szczecinka na zgrupowanie reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Doha. Efektem wizyty w Szczecinku jest również przyjazd do Szczecinka (czterdziesto osobowej reprezentacji Algerii w lipcu, a w sierpniu reprezentacja Qataru. W Szczecinku mamy doskonałe warunki do realizacji przygotowań w lekkiej atletyce Odwiedzili nasze miasto byli lekkoatleci, sędziowie i zawodnicy z wielu odległych regionów Polski. Najlepszy wynik zawodów uzyskał w biegu na 400 m ppł. 51,47 Alsaad Muath Ali. Drugi na 400 m ppł. Jakub Olejniczak AZS OŚ Poznań były zawodnik STS Pomerania Szczecinek i uczeń ZS nr 6 w Świątkach w kategorii U23 uzyskał najlepszy rezultat w Polsce. Najlepszą płotkarką okazała się uczennica ZS 6 Magdalena Tomczak Gołowicz, na którą liczymy w zbliżającej się Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z kolei na 110 m ppł najlepszy był Natan Frąckiewicz, uzyskując dwukrotnie wynik lepszy od wskaźnika na Mistrzostwa Europy w Szwecji.

Bardzo dobre, pochlebne opinie o obiekcie i przeprowadzonych zawodach wyrazili m. in.:  Paweł Zięba z Warszawy - spiker zawodów, Tomasz Saska z Gorzowa - trener kadry narodowej 400 m, Iza Zalewska Posmyk - trener kadry narodowej płotkarek oraz Jarosław Wróblewski - trener ZKN woj. pomorskiego czy Artur Walczak - trener "Nadodrza" Powodowo.

Nieocenioną pomoc przy organizacji zarówno Mistrzostw Polski w Biegu na 5000 m w maju 2019 jak i tych zawodów udzieliła nam Dyrektor Zespołu Szkół Joanna Buzała. Zawody dofinansowane zostały przez Miasto Szczecinek i Powiat Szczecinecki. 

Dziękuję i pozdrawiam - Andrzej Juniewicz Prezes STS Pomerania Szczecinek.

Źródło: STS Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe