Sukcesy szczecineckich tenisistów w Talentiadzie

  • 07.06.2019, 23:25
  • Józef Szpakowski
Sukcesy szczecineckich tenisistów w Talentiadzie

Od ponad 15 lat w systemie Polskiego Związku Tenisowego obowiązują dwa programy szkolenia i rywalizacji "Talentianda" i "Tenis 10". Oba te programy są realizowane w Szczecineckim Towarzystwie Tenisowym. Tegorocznej edycji "Talentiady", po awansie w Szczecinie, w dniach 1 - 2 czerwca, na kortach AZS Poznań, szczecineccy tenisiści zajęli 6 miejsce i uzyskali awans do finału, który odbędzie się w dniach 15 - 16 czerwca br. w Radomiu. To powtórzenie sukces swoich starszych kolegów z przed roku.

Rywalizacja w "Taletiadzie" poza grą na małe pola polega na rywalizacji drużynowej w uni-hokeju, mini piłce nożnej i mini piłce ręcznej oraz w konkurencjach sprawnościowych. Między innymi w biegu na 20 m., w rzutach piłeczką tenisową na odległość i zbieraniu piłek na czas. Drużyna SzTT wystąpiła w składzie : Ala Szweda, Lena Pitra, Maja Łosin, Andrzej Waligórski, Mateusz Komicz i Wojtek Kun. A to wyniki :

1 miejsce – „Błyskawice” AZS Poznań

2 miejsce – AZS Łódź

3 miejsce – "Tenisowe Pioruny" Olimpia Poznań

4 miejsce – "Herosi" TKF Cross Tarnowo Podgórne

5 miejsce – "Szybkie piłeczki" AZS Poznań

6 miejsce – "Rakiety" SzTT Szczecinek

Opiekunem i trenerem zawodników ze Szczecinka jest Rafał Pitra.

Józef Szpakowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe