Niedziela, 22.09.2019

Stadion otwarty

  • 20.05.2019, 10:59 (aktualizacja 20.05.2019, 21:27)
  • Ryszard Bańka
Stadion otwarty

.......................................

I słowo stało się ciałem – chciałoby się rzec, ale to stało się już znacznie wcześniej. Mowa o uroczystym otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Szczecinku. Wybudowany kosztem ponad 10 milionów złotych służy lekkoatletom nie tylko ze Szczecinka, chociaż przez nich właśnie jest codziennie wykorzystywany. Pierwszy stadion w tym miejscu powstał w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, a jego budowniczym był nauczyciel WF w Rolniczaku – Rajmund Makowski.

Uroczyste otwarcie stadionu było znakomita okazja do wręczenia szczecineckim zawodnikom pierwszych kółek olimpijskich. Pierwsze kółka wręczali olimpijczyk Jan Ornoch i szef rady olimpijskiej Stanisław Kopeć. Otrzymali je: Magda Tomczyk – Gołowicz i Bartosz Jarosz. Natomiast drugie kółko otrzymał Natan Frąckiewicz.

Ryszard Bańka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie. KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 WARSZAWA, Infolinia: 22 597 31 01.