Niedziela, 22.09.2019

Strażackie święto

  • 17.05.2019, 12:55 (aktualizacja 17.05.2019, 16:56)
  • Ryszard Bańka
Strażackie święto

Strażacy swoje święto obchodzą w dzień św. Floriana czyli 4 maja w rocznicę jego śmierci. Obchody w poszczególnych jednostkach odbywają się w różnym czasie. Podyktowane to jest względami organizacyjnymi. Szczecineccy strażacy obchodzili swoje święto 16 maja w auli Zespołu Szkól nr 6. .

 

Na uroczystość przyjechał zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jacek Rudziński. Obecni byli też komendanci z sąsiednich powiatów oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. W obchodach uczestniczyli też uczniowie klas strażackich z Zespołu Szkól nr 6. Refleksjami na temat strażackiej służby podzielił się komendant szczecineckich rycerzy Floriana starszy brygadier Adam Serafin. Komendant podziękował strażakom za ofiarną służbę, życzył wszelkiej pomyślności, a samorządowcom podziękował za udzielane wsparcie. Podczas uroczystości poinformowano, że z grona szczecineckich strażaków dwie osoby otrzymały awanse na wyższe stopnie oficerskie, a dziesięć osób na wyższe stopnie aspiranckie i podoficerskie. Kiku strażaków zostało udekorowanych odznaczeniami resortowymi.

Ryszard Bańka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie. KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 WARSZAWA, Infolinia: 22 597 31 01.