Niedziela, 22.09.2019

POLSKO – HOLENDERSKA WYMIANA MŁODZIEŻY W SZCZECINKU

  • 13.05.2019, 10:35
  • Ryszard Rojszczak
POLSKO – HOLENDERSKA WYMIANA MŁODZIEŻY  W SZCZECINKU

 

W dniach od 06 do 10 maja 2019 roku odbyła się wymiana polsko – holenderska pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 w Szczecinku , a szkołą Steenspil z Holandii. Przez 5 dni dziesięcioro uczniów wraz z opiekunami: p. Corina Oudesluijs i p. Tommy van Buren było goszczonych po raz pierwszy w naszej szkole. Spotkanie w Szczecinku przebiegało pod hasłem „Czy młodzież z Polski i z Holandii więcej dzieli czy łączy?”.

Późnym popołudniem 6 maja uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Szczecinka, gdzie polscy uczniowie razem z nauczycielami czekali na gości z Holandii. Następnego dnia nasi goście zostali mile przywitani przez wiceburmistrza miasta Pana Macieja Makselona. Podczas trwającej 5 dniowej wymiany uczniowie zwiedzili nasze miasto, odwiedzili wiele miejsc aktywnego wypoczynku, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Wzięli udział w zorganizowanych dla nich warsztatach szkolnych; lekcji: fizyki, historii, sztuki oraz sportu. Uczniowie z Holandii oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udali się też rowerami na Mysią Wyspę. Wycieczkę rowerową zakończono wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę.

Nauczyciele i uczniowie polscy ściśle współpracowali z holenderskimi nauczycielami i uczniami z Holandii. Holenderscy goście mieli okazję poznać nasz system szkolnictwa przez uczestnictwo w zajęciach szkolnych. Młodzież spędzała dużo czasu w gronie polskich kolegów, poznając ich styl życia i obyczaje kulturowe. Jednocześnie jedni i drudzy uczniowie „szlifowali” swoją znajomość języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.

Lecz wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Ostatni dzień uczestnicy wymiany spędzili na basenie i na zakupach. Potem wspólny obiad. Wieczorem - pożegnanie. Nie było ono łatwe dla nikogo. Wszyscy spędzili cudowne chwile, które będą rozpamiętywać jeszcze długo. Na szczęście nie pożegnaliśmy się na długo. Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udają się z rewizytą do Holandii już 03 czerwca 2019 roku.

Sądzę, że miniony tydzień można uznać za bardzo udany. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie. Koordynator: Elżbieta Sobolewska

Ryszard Rojszczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie. KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 WARSZAWA, Infolinia: 22 597 31 01.