Niedziela, 22.09.2019

Dron ostrzeże

  • 01.05.2019, 13:40 (aktualizacja 01.05.2019, 13:51)
  • Ryszard Bańka
Dron ostrzeże

W cotygodniowych komunikatach strażackich słyszymy o bardzo dużej ilości pożarów. Płoną głównie nieużytki, czyli trawy, a pożary lasów też nie nalezą do rzadkości. Nie ma dnia, w którym nie słychać ryku syren strażackich wozów bojowych. Do działań prewencyjnych włączyli się strażnicy miejscy, którzy wykorzystując swojego drona wyposażonego w kamerę termowizyjna są w stanie bardzo szybko zlokalizować zarzewie ognia. Jeżeli tylko pogoda pozwala, wykonują loty dronem nad nieużytkami i powiadamiają straż pożarną o ewentualnym zagrożeniu. Przypomnijmy, że wypalanie traw jest zabronione.

Ryszard Bańka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie. KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 WARSZAWA, Infolinia: 22 597 31 01.