Środa, 16.10.2019

Malowanie Słowem

  • 16.05.2018, 15:32 (aktualizacja 16.05.2018, 17:06)
  • Ryszard Bańka
Malowanie Słowem
XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego ogłoszona w listopadzie 2017 r. zostanie podsumowana już 10 czerwca. Tego dnia o godz. 17.00 w kinie Wolność zostaną wręczone nagrody przez Fundatorów: Jerzego Hardie-Douglasa, Krzysztofa Lisa oraz przedstawicieli Organizatora (SAPiK). Nagrodzone wiersze nie tylko usłyszymy ze sceny kina, ale będzie można przeczytać w wydanych z tej okazji książkach. Ubiegłoroczny koncert grupy artystów z kręgu piosenki literackiej i poezji śpiewanej zaowocował utworzeniem w Szczecinku grupy fanów, na których to prośbę Galę Finałową XXII edycji konkursu zwieńczy zespół LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW. Usłyszymy znane i lubiane utwory, ale głównym motywem będą piosenki z wydanej w 2018 roku płyty „BARDZIEJ”.

 

W tym roku przyjaciół poezji czeka niespodzianka, bowiem Gali Finałowej towarzyszyć będą MUZYCY Z KOŃCA ŚWIATA – DZIKIE DUSZE” (Polanica Zdrój). Siedmioosobowy zespół grający na instrumentach etnicznych (m.in: bębny, misy, gongi, drumla, kij deszczowy, bęben szamański) przywita Państwa w kinie, po czym zaprosi na godzinę 20.00 do C.K.ZAMEK – Piano Bar na dalszy ciąg koncertu oraz spotkanie z „Szamanką” - Justyny Koronkiewicz. W Piano Barze odbędzie się TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA (zgłoszenia przyjmowane będą od 20.00 do 20.30). Nagroda finansowa ufundowana przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku.

Ryszard Bańka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie. KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 WARSZAWA, Infolinia: 22 597 31 01.