Panie ze szczecineckiego Oddziału Ligi Kobiet Polskich zbierały już chyba wszystko. Przez lata zbierały znaczki pocztowe, zużyte okulary, kule inwalidzkie, balkoniki i laski i przekazywały je księżom werbistom, a ci - po regeneracji - przesyłali je do Afryki dla potrzebujących. Ich pasja zbieracka trwa nadal. Nadal w siedzibie Ligi można się potknąć o kule czy też laski, a ostatnio panie zajęły się zbieraniem zużytych plastykowych nakrętek.
- Nakrętki zbierałyśmy i przekazywałyśmy do Stowarzyszenia Dom, Rodzina, Człowiek w Warszawie - mówi Danuta Ziętara, prezes oddziału. - Dowiedziałyśmy się jednak, że nakrętki potrzebne są także w Szczecinku. Tu mieszka 3 - letnia Hania chorująca na Zespół Turnera, który powoduje problemy ze wzrostem i tarczycą. Zebrałyśmy prawie 700 litrów nakrętek i przekazujemy je rodzicom Hani. Oni przekażą je do Stowarzyszenia w Poznaniu, a Stowarzyszenie dofinansuje turnus rehabilitacyjny.
- Jestem bardzo wdzięczny paniom za pomoc - mówi Krzysztof Dymecki, ojciec chorej dziewczynki. - Dzięki tym nakrętkom uzyskamy dofinansowanie w wysokości około 2 tys. złotych i Hania już w listopadzie skorzysta z rehabilitacji.
Panie nadal zbierają nakrętki, okulary, znaczki, laski, kule i balkoniki. Prowadza też zbiórkę na rzecz budowy Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku.
- Pomysłów nam nie brakuje - mówi D. Ziętara. - Czasem brakuje .... czasu.
Reklama
Temperatura: 35°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 2 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze